Leiklistaráðið fyri tíðarskeiðið 01.05.2011-30.04.2014:

Mikkjal N. Helmsdal, formaður valdur av Mentamálaráðnum
Elsa Jóhanna Høgenni, vald av Mentamálaráðnum
Jóan Petur Hentze, innstallaður av Tórshavnar Býráð
Hilmar Joensen, innstillaður av Meginfelag áhugaleikara Føroya
Lydia Didriksen, innstillað av Listafólkasamband Føroya
Páll Danielsen, innstillaður av Leikarafelag Føroya
Katrin Bonde, starvsfólkaumboð

Leiklistaráðið fyri tíðarskeiðið 01.03.2008-28.02.2011 
(longt til 01.05.2011):

Annika Sølvará, forkvinna vald av Mentamálaráðið
Jóan Petur Hentze, næstformaður vald av Mentamálaráðið
Gulla Øregaard, innstillað av Tórshavnar Býráð
Jógvan E. Ósá, innstillaður av Meginfelag áhugaleikara Føroya
Oddfríður Marni Rasmussen, innstillaður av Listafólkasamband Føroya
Laura Joensen, innstillað av Leikarafelag Føroya
Ria Tórgarð, starvsfólkaumboð


Leiklistaráðið fyri tíðarskeiðið 01.08.2004 – 31.07.2007
(longt til 01.03.2008):


Annika Sølvará, forkvinna vald av Mentamálaráðið
Martin Mouritsen, næstformaður valdur av Mentamálaráðið
Jákup Simonsen, innstillaður av Tórshavnar Býráð
Dánjal Joensen, innstillaður av Meginfelag áhugaleikara Føroya
Jón Thorsteinsson, til mars 2006, innstillaður av Listafólkasamband Føroya
Oddfríður Marni Rasmussen, frá januar 2007, innstillaður av Listafólkasamband Føroya
Laura Joensen, innstillað av Leikarafelag Føroya
Ria Tórgarð, starvsfólkaumboð frá november 2006